Yalçın Dorse Lowbed Treyler

0212 735 39 49 pbx yalcin@yalcintreyler.com.tr

Menu

Basında Biz

Radüs Dergisi

Yalçın Dorse & Damper kurucusu Yalçın ŞENTÜRK ile çok özel röportaj

- Basında Biz - 8 Nisan 2014


radusdergisiYalçın Dorse Damper San. Ve Tic. Ltd. Şti. 1979 yılında Nevşehir’de Yalçın Şentürk tarafından kurulmuştur. İlkleri benimseyen felsefesi ile o yıllarda Damper imalatını yapan Türkiye’de ki ilk üç firmadan biri olarak yenilikçi ruhunu sektöre yansıtmıştır.

Bölgesel ekonomik koşullar ve yeni pazarlara açılmak amacı ile 1989 yılında Yalçın Dorse faaliyetlerine İstanbul’da devam etmiştir. Okuyucularımıza Yalçın Dorse Hakkında bilgi verir misiniz? Sürekli gelişen pazarda kaliteden ödün vermeyen şirketimiz 2001 yılında tüm araçlarına kumlama operasyonunu standart hale getirmiştir. Tüm standart yarı römork ve römorkların yanında 2000’li yılların başlangıcından itibaren esnek üretim kabiliyetini ön plana çıkaran firmamız, Lowbed konusunda iç pazara yeni bir soluk getirmişti. 2008 yılında global bir şirket olma yolunda yeni tesis yatırımı kararı aldık.

2010 yılının başında İstanbul Silivri Değirmenköy mevkiinde 25000 m2 lik alan üzerine kurulu 8000 m2 lik kapalı alana sahip modern tesislerini devreye almıştır. Tüm makine ve teçhizatını yenileyen firmamız üretimine yeni tesisinde devam etmektedir. Yalçın Dorse&Damper olarak ağırlıklı ürettiğiniz ürünler hakkında bilgi alabilir miyiz? Üretim programımız; 2 akstan 10 aksa, yarı düşük Lowbed, tam düşük Lowbed, havuzlu Lowbed ve çok uzar platformlar olarak yoğunlaşmaktadır. Farklı kombinasyonları ile uzar şasi, hidrolik dümenleme, kendinden dümenlenme, hidrolik süspansiyon sistemleri, ayrılabilir deve boynu gibi bir çok özelliği barındıran ürün yelpazemiz bulunmaktadır. Hangi ülkelerle ithalat ve ihracat yapıyorsunuz, Türkiye’de iş ortaklarınız ağırlıklı olarak hangi kurumlardır? İç pazarda genel olarak Ağır Nakliye, Proje Taşımacılığı yapan firmalar ile İnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar ve Kamu kurumları (DMO, BELEDİYELER, İL ÖZEL İDARELERİ) ile iş yapmaktayız.

İç pazardaki başarılarımızın yanı sıra ihracat konusunda da başarılı çalışmalara imza atmaktayız. Almanya, Hollanda, Belçika, İtalya, Danimarka, İspanya, Hırvatistan, Romanya, Bulgaristan gibi Avrupa ülkelerinin yanında Rusya, Ukrayna, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu pazarında birçok ülkeye ürün teslim edilmiştir. Her geçen gün yenilenen ürün yelpazemizi yurt içinde ve yurtdışında müşterilerimize tanıtmak ve ulaştırmak için birçok fuara ve yurtdışı ticaret heyetlerine katılmaktayız. Ayrıca ürün geliştirme konusunda AR-GE çalışmalarımız sürekli olarak devam etmektedir. Hedefimiz, yine ülkemizde üretilmeyen bir ürünü iş ortaklarımızın hizmetine sunmaktır.

Kaynak: http://www.radusdergisi.com


WhatsApp chat